دکتر شاه فرهت

دکتر احمد شاه فرهت فوق تخصص کودکان و نوزادان هستند. مطب ایشان در شهر مشهد است.

🏥 آدرس مطب : مشهد، خیابان احمدآباد، پرستار1 (عارف 2 ) ، ساختمان نیکان
☎️ تلفن مطب: 38438232-051

⏰ ساعت کاری : بعد ازظهر

رزرو نوبت

با توجه به درخواست بالای افراد، دریافت نوبت از مطب آقای دکتر شاه فرهت بسیار مشکل میباشد. جهت دریافت نوبت خودتان نیز میتوانید به سایت دکتر احمد شاه فرهت به آدرس ahmadshahfarhat.com مراجعه فرمایید.همچنین اگر نیاز به مراجعه سریع به پزشک دارید ما میتوانیم این نوبت را برای شما دریافت کنیم.

برای درخواست دریافت نوبت توسط همکاران ما می‌توانید با استفاده از دکمه های زیر متن از طریق واتساپ یا تلگرام پیام دهید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.
دریافت نوبت دکتر احمد شاه فرهت فوق تخصص کودکان در اسرع وقت انجام میپذیرد.

 

* این سامانه هیچگونه ارتباطی با مطب ها، بیمارستان ها، سازمان ها و دیگر ارگان ها ندارد.

اولویت با کسانی است که زودتر درخواست خود را ثبت کنند پس همین الان با لمس دکمه زیر به واتساپ یا تلگرام پیام دهید.

دکمه تماس با ما واتساپ دکتر عباسی مشهد

زندگینامه دکتر شاه فرهت

 احمد شاه فرهت، فوق تخصص کودکان و نوزادان و استادیار گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در سال ۶۱ به ایران مهاجرت کرد و در مشهد ساکن شد. او بیش از ده‌ها مقاله علمی منتشر کرده و برخی از آثارش به عنوان منبع معتبر علمی در کشورها و دانشگاه‌های مختلف استفاده می‌شود. همچنین او جوایز و افتخارات زیادی را دریافت کرده است، از جمله جایزه فستیوال فردوسی برای ساخت دستگاه رطوبت‌ساز و ونتیلاتور و جایزه فستیوال سرور برای بهترین مقاله در مورد تأثیر نمک بر روی گرانولوم نوزادان. او در حال حاضر استادیار و عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی مشهد است، ۱۰۱ مقاله بین‌المللی نوشته، ۱۸ کتاب را تألیف و ترجمه کرده و سه اختراع را ثبت کرده است.

تحصیل و مهاجرت به ایران

دکتر فرهت، با قبولی در آزمون کنکور سال ۱۳۵۴، وارد دانشکده طب کابل شد. پس از گذراندن دو سال جهشی در دبیرستان، در آزمون کنکور در رشته پزشکی در قندهار، به عنوان سومین نفر رتبه برتر قرار گرفت و سپس برای ادامه تحصیل به دانشگاه کابل رفت. او سال‌هاست در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد خدمت می‌کند و به مردم افغانستان اختصاص می‌دهد. دکتر فرهت سه فرزند موفق در رشته‌های مهندسی عمران، دامپروری و حسابداری دارد و با داشتن یک خانواده موفق، او نمونه‌ای از یک پزشک برجسته و فوق تخصص افغان در ایران است. درباره اولین باری که به مشهد آمد، دکتر فرهت می‌گوید:

اولین بار وقتی به مشهد رسیدم در میدان «بیت المقدس» از ماشین پیاده شدم و از راننده پرسیدم که حرم کجاست؟ او به من گفت شما صورت خود را برگردان حرم را می‌بینی؛ من وقتی نگاه کردم دیدم مرا نزدیک حرم پیاده کرده است. من، چون مدرک شناسایی نداشتم و هیچ پولی هم نداشتم شب را داخل حرم خوابیدم. صبح روز بعد همزمان با اذان بیدار شدم و اقوام خود را پیدا کردم، پنج، شش ماهی بیکار بودم مدرکی هم نداشتم و مجرد بودم و مدتی طول کشید تا مدارکم درست شد در این مدت شرایط سخت اقتصادی بسیار به من فشار می‌آورد.

مستند روایت فرهت

پرتره دکتر احمد شاه فرهت یک مستند است که در آن، زندگی پرفراز و نشیب دکتر احمد شاه فرهت، پزشک متخصص افغانستانی در حوزه اطفال، به تصویر کشیده شده است. این مستند به خاطر شهرت وی در ایران، در خانه مستند توسط سازمان اوج تهیه شده است.

مستند کوتاه “روایت فرهت” که توسط امیراطهر سهیلی از مشهد ساخته شده است، در بخش کوتاه ملی شونزدهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت حضور یافته است.

جوایز و افتخارها

📚 کتاب برتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 اولین کتاب با عنوان “سلول‌های بنیادی و کاربردهای بالینی پزشکی” نوشته دکتر احمدشاه فرهت، پزشک افغانستانی مقیم ایران، منتشر شد. 🏥💉

🏆 جایزه کتاب فصل

دکتر احمدشاه فرهت، نویسنده در حوزه علوم پزشکی، برای کتابش تمرکز اصلی را بر بیماری‌های تنفسی، گوارشی و کلیوی نوزادان و کودکان قرار داده است. هر فصل این کتاب توسط یکی از نویسندگان و متخصصان علوم پزشکی در زمینه نوزادان و کودکان نگاشته شده است. این کتاب با همکاری ۲۲ نویسنده و استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بیرجند، در ۲۲ فصل تنظیم شده است.

💡 مجری طرح دستگاه تعویض کننده خون نوزادان مبتلا به زردی:

این دستگاه در ۱۵ نوبت (سیکل) عمل تعویض خون را انجام می‌دهد. به این معنی که در هر نوبت، مقداری از خون نوزاد گرفته شده و با خون تازه جایگزین می‌شود.

🏆 جایزه فستیوال فردوسی:

دستگاه رطوبت‌ساز و نوتیلاتور که طراحی شده است، برنده جایزه فستیوال فردوسی شده است.

🏆 جایزه فستیوال سرور:

برنده جایزه فستیوال سرور برای بهترین مقاله تأثیر نمک بر گرانولوم  نوزادان و برنده جایزه بهترین مقاله مصرف مولتی ویتامین و آهن در کودکان است.

آثار دکتر شاه فرهت

📚 کتاب:

– “تغذیه در بیماری‌های کودکان”، منتشر شده در سال ۱۳۸۷، توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد، معاونت پژوهشی.
– “بیماری‌های کلیه و ادراری تناسلی در نوزادان”، منتشر شده در سال ۱۳۹۱، نشر تک.
– “شیر مادر، گوهر بی‌همتا”، منتشر شده در سال ۱۳۸۹، انتشارات قاف مشهد الرضا.
– “مراقبت‌های ویژه در بیماری‌های نوزادان و کودکان”، منتشر شده در سال ۱۳۸۹، انتشارات خانه پژوهش.
– “نقش ورزش در بیماری‌های شایع کودکان”، منتشر شده در سال ۱۳۸۸، انتشارات خانه پژوهش.

📰 مقالات:

– “تأثیر شیر مادر و لانولین بر درد نوک سینه”، منتشر شده در سال ۲۰۰۵، در Saudi Medical Journal.
– “اثر کلوفیبرات در نوزادان ترم زردی”، منتشر شده در سال ۲۰۰۵، در The Indian Journal of Pediatrics.
– “تأثیر گوش دادن به موسیقی لالایی بر پاسخ فیزیولوژیک و افزایش وزن نوزادان نارس”، منتشر شده در سال ۲۰۱۰، در Journal of Neonatal-Perinatal Medicine.

دیدگاه ها (6)

معصومه فتحی

سلام وقت شما بخیر
خیلی از شما ممنونم که برای من نوبت دریافت کردین. دکتر شاه فرهت فوق العاده هستن . بیماری فرزند من رو به سرعت تشخیص دادن و بعد یک هفته فرزندم کاملا سالم و سرحال شد.
سپاس از شما

ممنون بابت اشتراک گذاری نظرتون

سلام ببخشید چجوری نوبت بگیر

سلام
برای دریافت نوبت باید از طریق سایت گهوارک اقدام کنید

منش نوبت نمیدع میگه اینترنتی نوبت بگیرین شاید کسای باشن مثل من بلد نباشه اینترنتی نوبت بگیر چکار کند

نوبت دهیش خیلی افتضاحه. هر روز صبح ساعت 7 باید بری جلو مطب اسم 100نفرو میخونه از بینشون 15نفر نوبت میده. بعد اسم بقیه100نفر رو هم میخونه و فقط اونایی که اونجا هستن اسماشونو میاره جلوتر توی لیست…

Leave a comment